Olej lniany 10-stopniowy BIO tłoczony na zimno 500ml Złoto Polskie
Wystaw opinię o produkcie
ZŁOTO POLSKIE
Kod produktu: 5902020648178
Opis
Olej lniany wysokolinolenowy 10 stopniowy zawiera ok. 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3. Jest szczególnie zalecany w celu uzupełnienia kwasów tłuszczowych omega -3 i do diety dr Budwig. Tłoczone z najlepszych nasion odmiany Szafir charakteryzują się tradycyjnym smakiem.
Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w postaci kwasu alfa linolenowego (omega 3) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.
Oleje 10-stopniowe należą do najwyższej kategorii jakościowej produktów zwanej olejami dziewiczymi. Olej po wytłoczeniu jest taki sam jak w nasionku siemienia lnianego. Są tłoczone w niskiej temperaturze bez dodawania innych substancji. O takim oleju lnianym mówi się, że jest dziewiczy, zimnotłoczony, nieczyszczony i biologicznie aktywny.
SKŁAD: 100% olej lniany* (*certyfikowany składnik ekologiczny)
WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 g
Wartość energetyczna - 3700 kJ/ 900 kcal
Tłuszcz - 100 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 10,13 g
w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone - 21,92 g
w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone - 67,98 g
Węglowodany - 0 g
w tym cukry - 0 g
Białko - 0 g
Sól - 0 g
ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Temperatura przechowywania 10 stopni Celsjusza.
![]()
![]()
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.

